C# WinForms ve Mono GTK Genel

TroLoL sesli chat

Dikkat! Lol Api hizmetlerindeki değişikliklerden kaynaklı olarak binlerce kez indirildikten sonra bu uygulama yayından kaldırılmıştır.

 

(http://www.gezginler.net/indir/trolol.html)

Merhaba, League of Legends oyunu oyuncuları için (aslında kendim için ama ne kadar çok kişi kullanırsa o kadar çok işe yarıyor) yaptığım bir uygulama var. Developer API’sinden faydalanarak aynı maçtaki kullanıcıları algılıyor ve tabi bir maça başlayıp başlamadığınızı algılıyor. Uygulamada bir kredilendirme sistemi var. Sunucu yükünü hafifletmek için yaptığım aynı zamanda kendi çapında bir aksiyon katan araçtır kendisi. Her girişte 10 krediniz zaten var. Dereceli bir maça girdiğinizde (Sadece TR sunucusu) otomatik olarak API sayesinde algılanıyor ve bir sayaç ortaya çıkıyor. Bu sayaç sıfırlanmadan önce oyunu kazanabileceğinize emin olabilirseniz sayaçtaki rakam oranında kullanacağınız 1 kredi katlanıyor. LoL application API alabilmek için yaptığım sayfa burada. Oyun başladığında küçük bir pencere daha ortaya çıkıyor. Bu herhangi bir yerinden tutup sürüklenebilen ufak bir pencere. F10 tuşuna basılı tutup sesinizi kaydediyor ve tuşu bırakıyorsunuz.  Aynı maçtaki herkese mesaj göndermiş oluyorsunuz. Trolol yüklü ve açık olanlar sizi duyuyor. Tabi bu işlem size 1 krediye mal oluyor. Konuşulanları dinlemek için krediye lüzum yok.

Düşük kaliteli ses kaydı yapıyor ve network’ü önceliksiz olarak kullanıyor. Bunlar oyun performansını neredeyse hiç etkilememesini sağlıyor. Bazı resimler:

r1r2

r3

 

r4

 

r5