Console Sistem ve Servis Programlama Javascript

C# Twitter Youtube Çekiliş Uygulaması

Sosyal medya işçiliği ile kendine iş imkanı yaratmak isteyen arkadaşların faydalandığı çekiliş yöntemleri için ücretsiz araç bulamama sorununa kendimce bir otomasyon çözümü üretmek ve nasıl yapıldığını herkese göstermek istedim. Bunu ileri seviyeye taşımak için katkıda bulunmak isteyen arkadaşların benimle iletişime geçmesinden mutlu olurum.

Uygulamanın çalışma mantığını kısaca anlatayım. Verilen linki chromium browser ile açıyor ve sayfaya bir javascript inject ederek çalıştırıyor. Bu javascript twitterde retweet edenlerin listesini okuyor. Bu sayfa lazy load olduğundan kayıtları okuyabilmek için scrollu kaydırmak gerekiyor. Ortalama 90 küsür kayıt geliyor ve bunları twitter her seferinde random olarak getiriyor. Twitterin random olarak getirdiği sonuçların içinden biz de random bir tane seçiyoruz.

Sosyal medya uygulamalarının API’larını kullanabilmek için istediği şartları sağlamak ve istek başına ücretleri ödemek amme hizmeti vermek isteyen bizim gibi insanlar için fazladan bir külfet sayılabilir.

Youtube ise ilgili sayfaya gidip belirlenen süre boyunca sayfanın scrollunu kaydırıyor ve bulduğu yorum yapan kişi adlarını listeye dolduruyor. Son olarak bu listeden random birini seçiyor. Süreyi ne kadar uzun tutarsanız o kadar çok kişiyi listeye alacaktır.

https://github.com/meto260/TwitDrawConsole